Контактний телефон

+380372575660

Корпоративна пошта

pediatry_inf@bsmu.edu.ua

Освітня акція «Профілактика дитячого травматизму»

З нагоди дня травматолога 20 травня 2019 року на базі КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» м.Чернівці доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Богуцька Н.К. та студенти 5-го курсу БДМУ провели освітню акцію на тему «Профілактика дитячого травматизму» для лікарів та батьків інфекційного відділення дітей молодшого віку та відділення патології новонароджених дітей. Для лікарів прочитана лекція «Безпека дитини: профілактика травматизму у побуті», у відділеннях розклеєно тематичні постери, батькам дітей роздано флаєри-пам’ятки з інформацією, чому не можна трясти дитину, та як запобігти різним типам дитячого травматизму вдома. 

Травматизм є однією з основних причин передчасної смерті та інвалідності в усьому світі. Нещасні випадки, що призводять до серйозних або смертельним травм, не є випадковими або непрогнозованими подіями. Найкращим способом скорочення показників смертності та інвалідності від травм, що загрожують життю, є первинна профілактика травматизму.

Щодня в усьому світі життя понад 2000 сімей затьмарюється через загибель дитини через ненавмисну травму чи так званий «нещасний випадок», якому можна було б запобігти. Така трагедія може безповоротно змінити життя багатьох людей.

Травматизм та насильство є головною причиною загибелі дітей у всьому світі. Щорічно з цієї причини гине приблизно 950 000 дітей, тобто, щогодини через травматизм гине понад 100 дітей. Ненавмисні травми становлять майже 90% цих випадків. На додаток до смертельних випадків від ненавмисних травм, десятки мільйонів дітей потребуватимуть догляду у медичних закладах. Тягар дитячого травматизму поширений нерівномірно. Діти в бідних країнах і діти з бідних родин в багатьох країнах є найуразливішими для травм. Понад 95% всіх смертельних випадків від травм серед дітей у всьому світі трапляються в країнах із низьким і середнім доходом. Хоча в розвинених країнах показник смертності дітей від травм набагато нижчий, травматизм і там є частою причиною смерті, складаючи приблизно 40% всіх смертельних випадків серед дітей. Дитячі травми бувають різними в залежності від причини, серйозності пошкодження, віку дитини та місця проживання. Більшість смертельних травм серед дітей спричинені дорожньо-транспортними пригодами, опіками, утопленням, падінням з висоти або отруєнням. Ці п’ять категорій становлять 60% всіх смертельних випадків від травм серед дітей. Інші причини травматизму: удушення, асфіксія, задуха, укуси тварин і отруйних комах, загальне переохолодження і перегрівання організму, а також стихійні лиха.

Черепно-мозкові травми – це найпоширеніший окремо взятий (і потенційно найважчий) тип травматизму, від якого страждають діти, тому батькам розповіли про синдром «струшування» дитини та його небезпечні наслідки.

Незважаючи на жахливість проблеми травматизму, її вирішення можливе. Досвід країн з високим доходом свідчить, що більшості дитячих травм і смертельних випадків через травми можна запобігти.

Підготувала доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Н.К. Богуцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.