Жовтневе засідання студентського наукового гуртка

Новини

19.10.2022 на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, у форматі онлайн, відбулося засідання студентського наукового гуртка з україномовними студентами 5-6 курсів та лікарями-інтернами.

Тема засідання «Диференційна діагностика захворювань з синдромом ангіни у дітей» є надзвичайно актуальною, оскільки поширеність патології у світі складає від 2 до 15% усього населення. Хвороба особливо поширена в педіатричній популяції, зокрема, 50% пацієнтів – діти віком від 5 до 15 років, найчастіше у ранньому шкільному віці.

Доцентом кафедри Інною Горбатюк було представлено клінічний випадок із практики та прочитано міні-лекцію за даною темою. Наведені сучасні рекомендації менеджменту пацієнтів віком 3-15 років з підозрою на інфекційний тонзилофарингіт з  ведучим симптомом «біль в горлі без гострої задишки». Обговорено доцільність раціонального використання антибіотикотерапії даній когорті пацієнтів, керуючись алгоритмом з використанням клінічної шкали МакАйзека, експрес-діагностики та мазка із зіву на мікробіологічну культуру.

Учасники засідання наукового гуртка відзначили зацікавленість та новизну отриманої інформації, що в подальшому буде корисним у їхній практичній та науковій діяльності.