Засідання наукового гуртка з педіатрії

Чергове засідання студетського наукового гуртка на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ під керівництвом доц. Наталії Богуцької відбулось 19 грудня 2022 р в онлайн режимі з використанням відеоконференції GoogleMeet. Під час засідання на тему «Геморагічний висип у дітей різного віку: диференційний діагноз» зі студентами 5-6 курсів обговорювали питання особливостей клінічних проявів  інфекційних та неінфекційних геморагічних екзантем, геморагічних діатезів  судинного, тромбоцитарного, коагуляційного та змішаного генезу в дитячому віці, особливостей геморагічних висипок в неонатальному віці, виявлення ознак небезпеки та алгоритм загального менеджменту пацієнтів з геморагічними екзантемами в педіатрії. Особливо актуальною тематика була і у зв’язку з підготовкою випускників до педіатричної станції ОСКІ-2 «Попередня діагностика висипних захворювань у дітей». В динаміці учасники засідання значно краще впорались із тестовими запитаннями обговорюваної тематики, зокрема результати поліпшились в середньому з 56 до 83% вірних відповідей (https://forms.gle/Ls5Kc26kfn9dYmNDA). Здобуті знання дозволять студентам в подальшій лікарській практиці якнайшвидше  виокремлювати пацієнтів із життєнебезпечними геморагічними захворюваннями, а також за потреби спрямовувати дітей за необхідними додатковими консультаціями до вузьких спеціалістів.