Відбулися секційні засідання 104-ї НПК з міжнародною участю професорсько-викладацького персоналу БДМУ

Впродовж 6 та 8 лютого 2023 року відбулася одна з найбільш актуальних подій наукового життя Буковинського державного медичного університету – 104 науково-практична конференція з міжнародною участю професорсько-викладацького персоналу БДМУ. Секційні засідання «Актуальні питання клінічної педіатрії» традиційно збирають провідних вчених, молодих науковців та практикуючих лікарів, які надають медичну допомогу дітям.

На засіданнях впродовж 6 та 8 лютого 2023 року в онлайн- форматі були представлені доповіді як найбільш вагомих, так і досвідчених молодих вчених. Науковці та практичні лікарі розглядали актуальні питання ведення хворих з COVID-19 та мультисистемним запальним синдромом, клінічного розбору складних випадків, діагностиці та особливостям клініко-параклінічного моніторингу хворих на інфекційні-запальні захворювання, та, зокрема, сепсис новонароджених. Під час науково-практичної конференції відбулися жваві дискусії, які присвячені актуальним питанням дитячої гастроентерології, ендокринології, алергології, пульмонології та іншим важливим проблемам сьогодення.

Найбільш цікаві доповіді були представлені молодими науковцями, зокрема: Наталія Крецу «Роль окремих факторів ризику неонатального сепсису» (І місце), Роман Ткачук «Клінічні особливості пневмонічного статусу у дітей, хворихна коронавірусну хворобу COVID-19» (ІІ місце), ЛесяРоманчук «ПЛР легеневого експірату як один із методів виявленнякоронавірусу SARS-CoV-2» (ІІІ місце).Традиції педіатричної школи Буковини зберігаються, примножуються та втілюватися в життя молодими науковцями.