м. Чернівці, палац «Академічний» вул. Шиллера, 11,

15-16 жовтня 2021

Буковинський державний медичний університет

Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика

Асоціація дитячих отоларингологів україни

Респіраторна школа в педіатрії, отоларингології та сімейній медицині

Конфуцій одного разу сказав: «Навчання без роздумів – шкідливе, роздуми без навчання – небезпечні». І таки був правий. Медицина, що стрімко розвивається у сучасному світі, вимагає від усіх причетних навчатися, аналізувати, робити висновки і маніпулювати набутими знаннями на практиці.

15-16 жовтня 2021 року кафедрою педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету, кафедрою дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика та Асоціацією  дитячих оториноларингологів України було проведено ІІ міждисциплінарну науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Респіраторна школа в педіатрії, отоларингології та сімейній медицині». Конференція проходила два дні: першого дня зареєстровані учасники мали можливість прослухати доповіді міжнародних експертів Грузії (Іване Чхаїдзе), Молдови (Radu Diakonu) та вітчизняних вчених (Анатолія Косаковського, Олени Охотнікової, Олени Колоскової, Василя Кіщука, Світлани Левицької, Олександра Яшан, Лариси Сидорчук,  Ілони Косаковської, Миколи Хайтовича, Тетяни Богданович, Федора Юрочко, Олександра Мощича, Тетяни Білоус, Юрія Гавриленка, Світлани Яремчук, Таміли Сорокман, Лілії Тодоріко, Олександра Бредуна, Ірини Височини, Олени Шарікадзе, Катерини Куреньової, Сергія Клименка)   про нові підходи до діагностики та лікування респіраторної патології у дітей, як інфекційного, так і неінфекційного генезу, подискутувати щодо раціональності  антибіотикотерапії у педіатричній практиці, обмінятися досвідом ведення пацієнтів з COVID-19 на догоспітальному, госпітальному етапах та профілактики респіраторних захворювань у дітей. Більше 300 учасників наживо та понад 700 онлайн-слухачів мали змогу  знайти відповіді на запитання, які виникли як під час роботи, так і  у процесі діалогу з доповідачами.

Другий день конференції відзначився секцією молодих вчених, на якій молоді науковці ділились своїми напрацюваннями, секцією «Сучасні технології навчання і викладання у контексті вищої освіти», на якій було обговорено методи та засоби навчання студентів-медиків. Родзинкою конференції стали практичні тренінги – симуляційні сценарії, майстер-класи для відпрацювання навиків постановки діагнозу та відпрацювання професійних вмінь за фаховим спрямуванням,

Лікарі-практики мали можливість детально ознайомитись з аспектами спірометрії у педіатричній практиці (Галина Білик), тактикою ведення дітей із стороннім тілом дихальних шляхів на ранньому етапі (Наталя Богуцька), діагностувати та надавати невідкладну допомогу при гострому стенозуючому ларинготрахеїті (Лорина Іванова), провести отоскопію дітей різного віку (Анатолій Косаковський), накласти косметичний шов, який використовується у практиці отоларинголога (Ілона Косаківська), провести трахеотомію (Світлана Левицька), обговорити питання анафілаксії на медикаменти та вакцини у дітей та надання невідкладної допомоги в критичних ситуаціях (Уляна Марусик, Роман Ткачук).

Два потужних дні конференції пройшли на одному подиху. Багато вражень, нових ідей, рекомендацій разом з учасниками конференції роз’їхались по всіх куточках України для того  щоб імплементувати все це у свою практичну діяльність. А за рік зустрітись знову, щоб удосконалити свої знання через призму нових вимог сучасності.

Пленарне засідання (15 жовтня 2021 року)