COVID 2019

Вчора, 11 березня 2010 року,  відбулося засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію в Чернівецькій області, пов’’язану з пандемією вірусної інфекції, спричиненої COVID-19 , в якій взяли участь науковці БДМУ.
Повідомлено, що на 12-00 годину 11 березня 2010 року до інфекційного відділення ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» з підозрою на інфекцію, викликану коронавірусом, ушпиталено 14 пацієнтів, з яких лише в 1 хворого підтверджено наявність даного збудника, шляхом дворазового дослідження, проведеного у референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (даний пацієнт наразі знаходиться на лікуванні). По 3 випадках результати дослідження очікуються, у 9 хворих перший результат дослідження від’ємний, решта знаходиться на дослідженні.
У всіх випадках проведене епідеміологічне розслідування , встановлено контактних осіб, які отримали вказівки щодо профілактики та самоізоляції. Щодо контактних осіб у випадку підтвердженої інфекції COVID-19 у жителя з м.Чернівці, то за ними встановлене медичне спостереження, з урахуванням ступеня контакту 5 осіб обстежено на предмет даної інфекції, результат від’’ємний в усіх осіб.
В умовах епідемічної ситуації, яка склалася, населення області повинно мати вичерпну інформацію що до самоізоляції, на чому наголошувалося учасниками наради:

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь- які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).
Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:
– Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COV1D- 19.
– Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
– Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
– Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.
Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно проконсультуйтесь з Вашим лікарем по телефону та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.
У Чернівецькій області з 29.02.2020 року запроваджено цілодобову телефонну «гарячу» лінію – COVID-19» для надання рекомендацій та отримання відповідних консультацій:

+380660849313 та +380992249551

Штаб оперативно реагуватиме на зміни в епідемічній ситуації. Напрацьовані зміни до профілактичних і протиепідемічних рекомендацій з урахуванням отриманої інформації від CDC та ВООЗ та думки експертів-науковців БДМУ.