“Оmne initium dificile est” говорить латинське прислів’я, проте вже втретє Буковинський державний медичний університет зібрав кращих науковців у Чернівцях. 5-6 жовтня 2023 року за підтримки Буковинського державного медичного університету, Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика та Асоціації дитячих оториноларингологів України у палаці «Академічний» відбулась ІІІ міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю: «Респіраторна школа в педіатрії, отоларингології та сімейній медицині».
Офлайн формат конференції з онлайн трансляцією дозволив живе спілкування всіх учасників конференції, а це більше 900 спеціалістів з 20 областей України.
Урочисте відкриття форуму розпочалось вітальним словом ректора медичного університету, професора Ігоря ГЕРУША, виступив і завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України Анатолій Косаковський, вітальні слова проголосила і заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ЧОДА Марія Поліщук, фінальним акордом вітання і початком пленарного засідання був виступ ідейної засновниці конференції, завідувачки кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, професорки Олени Колоскової.
Практичні поради щодо лікування респіраторної патології у дітей, гострі питання раціональної антибіотикотерапії, особливості медикаментозної терапії патології ЛОР-органів від міжнародних експертів та вітчизняних вчених заповнили цікавою і такою важливою інформацією десятигодинний ефір першого дня конференції. Кожна доповідь науковців підтверджувалась клінічним випадком, тому всі учасники конференції мали можливість знайти відповіді щодо діагностики, верифікації та особливостей лікування того чи іншого захворювання.
Другий день конференції було відкрито секцією молодих вчених та секцією «Сучасні технології навчання і викладання у контексті вищої освіти». Результати досліджень молодих науковців, нові методи та засоби навчання студентів-медиків черговий раз переконливо довели важливість модернізації науки та навчання молодого покоління медиків. Практичне вирішення щодо завершення конференції стали майстер-класи для відпрацювання професійних вмінь за фаховим спрямуванням. «Практичні аспекти спірометрії в педіатричній практиці»(Галина Білик, Сергій Сажин), «Тактика ведення дітей із стороннім тілом дихальних шляхів на ранньому етапі» (Наталя Богуцька), «Гострий стенозуючий ларинготрахеїт у дітей: діагностика та невідкладна допомога»(Лорина Іванова), «Пряма ларингоскопія. Інтубація трахеї. Видалення сторонніх тіл глотки» (Анатолій Косаковський), «Косметичний шов в практиці отоларинголога» (Ілона Косаківська), «Трахеостомія»(Світлана Левицька), «Основи фізіологічного голосоутворення» (Катерина Куреньова, Тетяна Іванченко), «Анафілаксія на медикаменти та вакцини у дітей: надання невідкладної допомоги у критичних ситуаціях»( Уляна Марусик та Роман Ткачук). Бонусом для учасників тренінгу Анатолія Косаківського та Оксани Лазоренко стало знайомство з інноваційною отоскопією у вигляді портативного ендоскопа.
Багато нових знань, узагальнення досвіду, практичні лайфхаки, живе спілкування та прогулянка-екскурсія Чернівцями, яку провела доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Олена Коротун стали тою максимальною профілактичною дозою приємних спогадів, зафарбованих пракичним змістом.
Слава ЗСУ за можливість та проведення конференції. Слава Україні!