Підсумки наукових звершень

На кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ впродовж 3 та 5 лютого 2025р. відбулися секційні засідання 106-ї конференції професорсько-викладацького колективу БДМУ з галузі клінічної медицини «Актуальні питання клінічної педіатрії». У роботі секційного засідання брали участь співробітники кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, молоді науковці, аспіранти кафедри. Було представлено 18 доповідей з різної тематики та спрямування педіатричного контенту.

У рамках наукового заходу досвідченими та молодими науковцями представлено цікаві доповіді про сучасні тенденції ведення пацієнтів з респіраторною патологією, в тому числі бронхіальної астми, бронхіоліту, коронавірусної хвороби COVID-19 у дітей, ГРВІ, патології верхніх дихальних шляхів, тонзилітів тощо.

Серед широкого спектру обговорюваних питань, увага багатьох спікерів була сконцентрована на інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів у дітей, яка залишається однією з найбільш актуальних проблем ХХІ століття. Питання антибіотикорезистетності та доцільності призначення антибактеріальних засобів при ГРВІ, активно обговорювалося учасниками секції.

Доповідачі поділилися власним досвідом впровадження нових концепцій у діагностику та лікування низки захворювань. Представлено доповіді щодо нових підходів діагностики та тактики ведення неонатального сепсису, гіпоксично-ішемічної енцефалопатії у дітей, ацетонемічного синдрому у дітей.

Кожна доповідь викликала жваві дискусії, учасники конференції задавали актуальні питання, ділились, своїми думками, ідеями та досвідом лікування хворих.

За результатами секційного засідання відзначено найкращі роботи:

І місце – Романчук Л. І. «Особливості епідеміології та клініки коронавірусної

хвороби COVID-19 у дітей».

ІІ місце – Ткачук Р.В. «Протезування респіраторної функції у дітей з рестриктивною дихальною недостатністю зумовленою тяжким перебігом COVID-19»

ІІІ місце –  Друцул-Мельник Н.В. «Емоційне вигорання медичних сестер педіатричних відділень в період пандемії COVID-19: оцінка результатів анонімного анкетування»

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху