КОНСИЛІУМ ОНЛАЙН

Медицина – одна з найцікавіших галузей науки і, мабуть, найперспективніша з усіх напрямків наукових досліджень. Віруси мутують, хромосоми змінюють свою локацію в генах, дорослі хвороби молодшають, симптоми захворювань часто змінюють патогномонічність  на користь інших патологій. Але в цьому і залишається найприємніший присмак розгадки чергової медичної таємниці.

Насправді немає нічого неможливо, навіть в умовах тотальної пандемії. Саме коронавірусна хвороба COVID-19 навчила весь світ спілкуватись, знаходити відповіді, допомагати один одному онлайн. Не виключенням стала і медицина. Онлайн п’ятихвилинки, лекції, конференції, тренінги, консультації та консиліуми стали звичними для суспільства.

Так, 26.05.2021 року на базі ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» було проведено онлайн  консиліум з приводу важкого клінічного випадку маленького пацієнта з вродженим синдромом на тлі перинатальної патології. Зустріч відбулась за участі президента асоціації неонатологів України, д. мед. н., професорки, заступниці директора з перинатології ДУ “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України “Знаменської Т. К., д. мед. н., професорки, провідної наукової співробітниці відділення неонатології ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Воробйової О. В., д. мед. н., професорки завідувачки кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету Колоскової О. К., експертки ДОЗ в Чернівецькій ОДА зі спеціальності «Неонатологія» Власової О.В., медичного директора ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» Тесліцького О.К., завідуючого відділенням патології новонароджених ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» Костецького І.М., доцента кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Колюбакіної Л.В., лікарки-неонатологині, наукової співробітниці відділення неонатології ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Голоти Т.В., асистентки кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Крецу Н. М.  та лікарки-неонатологині патології новонароджених ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» Балицької Л.Ф. Обговоривши результати клінічного та додаткових методів обстеження було схвалено тактику лікування пацієнта. З метою верифікації типу вродженого синдрому рекомендовано медико-генетичне консультування.

Ще один маленький пацієнт має шанс на життя завдяки спільним зусиллям справжніх професіоналів. І немає відстані між різними куточками України, коли хтось десь потребує медичної допомоги.